Дніпропетровщина

                                          Набережна Дніпра


    Деколи Україна дивує нас своїми рекордами. Ось, наприклад, у місті Дніпро є набережна вздовж ріки Дніпро, яку визнали найдовшою у Європі. Історія дніпровської набережної Набережна Дніпра є візитною карткою міста. Вона є улюбленим місцем прогулянок місцевих жителів і гостей Дніпра. Ця широка набережна, що розтягнулася на тридцять кілометрів уздовж ріки, із зеленим бульваром посередині, є однією з найбільш визначних пам'яток Дніпра. Її будівництво розпочато в п'ятдесятих роках минулого століття, до цього прибережна частина Дніпра не була облаштована. У 2005–2007 роках набережна Дніпра у місті Дніпро була повністю реконструйована. Замість старого асфальтного покриття поклали нову тротуарну плитку, відремонтували проїжджу частину та встановили нове сучасне освітлення. 


Прогулюючись по набережній, ви обов'язково звернете увагу на величезну кількість квітів і зелених насаджень. На території в дві з половиною тисячі квадратних метрів посаджено понад сім тисяч кущів хризантем восьми сортів, сорок видів дерев, серед яких досить рідкісні для цього регіону кулясті і пірамідальні туї, сосни та ялівець. Пам'ятки на набережній у Дніпрі На набережній Дніпра кожен зможе знайти для себе улюблений куточок. У її центральній частині дві тераси – верхня і нижня пішохідні зони. Одним з головних об'єктів на оновленій набережній став світломузичний фонтан «Білий Лебідь», встановлений на поверхні річки навпроти готелю «Дніпропетровськ». Завдяки сучасній технології лазерного розпилення створюються не тільки абстрактні композиції, а й певні фігури. Фонтан обертається і «махає крилами», а струмені води піднімаються вгору на висоту більше п'ятдесяти метрів. 





Також на набережній можна побачити Сімейну лавку, Лавку закоханих та Дерево щастя, виготовлені місцевими ковалями і подаровані мешканцям до Дня міста. Ви також побачите Дніпропетровський цирк, розташований на вулиці Січеславська Набережна, 33. Він був побудований за проектом Павла Нірінберга і є однією з візитних карток міста. Будівля, виконана з блискучого металу, обладнана ефектним підсвічуванням, що ніби переносить вас у казку. Правий і лівий береги річки з'єднані п'ятьма мостами, найкрасивіший з них – залізничний Мерефо-Херсонський. Біля Центрального мосту знаходиться встановлена в 2005 році скульптура «Юність Дніпра». З різних точок набережної прекрасно проглядається побудований на Монастирському острові храм Святого Миколая. Ніжно-біла церква із золотими куполами відразу ж стала одним із визнаних символів Дніпра.

                                   Козацький хутір «Галушківка» 

Ви не знайдете хутір на карті. Це імпровізоване козацьке поселення, розташоване на території села Гречане Петриківського району Дніпропетровської області. Історія хутору Козацький хутір «Галушківка» – це великий етнографічний центр, заснований на місці колишніх поселень запорізьких козаків. Він розташований недалеко від Петриківки – міста, яке славиться унікальним розписам, що називають петриківським. Більше про розпис можна дізнатися в краєзнавчому центрі селища.


 Ідея відтворити козацьке поселення з'явилась на початку 1990-років, коли етнографічна група під керівництвом Василя Скуратівського досліджувала територію колишньої Протовчанської паланки (паланка – це адміністративно-територіальна одиниця Запорізької Січі; Протовчанська паланка простягалась за течіями річок Оріль і Протовча). На хуторі відтворено козацький побут, житло, господарські споруди. Особливу атмосферу створюють деталі інтер'єру та екстер'єру. У садибі під назвою «Будинок художника» розташований обладнаний для туристів гостьовий будинок, у якому можна залишитися на ніч. На території третьої  майстерні навчають техніці петриківського розпису і гончарному мистецтву. Після майстер-класів можна скуштувати традиційну козацьку їжу: борщ, вареники, куліш, узвар. Музей Хреста В одній з садиб є етнографічний музей, що складається з двох великих експозицій: Музей сільського побуту 19 століття. Музей Хреста. Останній є унікальним у своєму роді і єдиним в Україні. Цей музей був заснований на початку 2000-х, його експонати – зібрання приватних колекцій, а також сотні знайдених під час археологічних розкопок хрестів. Загальне число натільних, настінних і настільних хрестів становить 2000 одиниць, зібраних в 15 областях України.

                                         Монастирський острів
    
          Один з численних островів на річці Дніпро - Монастирський - оповитий таємницями і легендами. Невеликий острівець, який можна легко обійти пішки вздовж і поперек, знаходиться в центрі Дніпропетровська і є частиною па рка і м. Т. Ш евченко . Дорога до нього - суцільне задоволення, адже шлях лежить через пішохідний місток над Дніпром, вийти до якого можна або через старий парк, або по мальовничій набережній. Назва острова пов`язують з візантійським монастирем, який, за переказами, розташовувався тут в середині 13 століття і був знищений татаро-монголами. 



 В радянські часи острів офіційно іменувався «Комсомольським», нічого про ченців і церковників тут не нагадувало. Але якщо ви відвідаєте острів-парк зараз, то дійсно побачите там церкву. Правда, не візантійську, а сучасну - Храм Св. Миколая з`явився в 1999 році. Білу церковцю вінчає золотий купол. Біля неї ви побачите хрест. Існує легенда, що саме на цьому місці в I столітті свій хрест встановив апостол Андрій. Нині острів - улюблене місце відпочинку городян і гостей міста. Довгі піщані пляжі приваблюють відпочиваючих в жарку пору року. Тут же розташувалися затишні кафешки і атракціони, де бавляться малюки. Батьки із задоволенням проводять тут дозвілля з дітьми, адже на острові знаходиться зоопарк і акваріум . А зовсім недавно, в 2013 році, тут спорудили штучний водоспад , який живописно ниспадает по стрімких скелях в Дніпро.

                                 Швидкісний трамвай, Кривий Ріг
      Кривий Ріг входить до трійки найдовших міст світу. Його довжина складає близько 120 кілометрів. Тому ще за часів Радянського Союзу було прийнято рішення про спорудження у Кривому Розі швидкісного трамваю. На одній лінії довжиною 18 кілометрів прокладено чотири маршрути. Всього є 30 станцій, 4 з них – підземні. Це єдине місце в Україні, де дозволено лівосторонній рух. 


 Історія спорудження швидкісного трамваю Цікаво, чому у такому великому місті є лише швидкісний трамвай, а не повноцінне метро? Справа у тому, що у Радянському Союзі право на будівництво метрополітену мали лише міста-мільйонники, а на момент будівництва легкорейкової системи (1970-ті) у Кривому Розі жило 700 тисяч осіб. А ще існує думка, що у звичайному райцентрі не могли побудувати метро, поки у обласному центрі (Дніпропетровську) не було такого виду громадського транспорту. Проект будівництва легкорейкової системи розробляли у 1972 році у інституті «УкркомунНДІпроект», що у Харкові. Криворізький швидкісний трамвай відповідав стандартам метрополітену, але рухомий склад складається зі звичайних трамвайних вагонів. У 1974 році починається будівництво станцій. Першими побудували станції: «Майдан Праці», «Жовтнева», «Майдан Артема» та «Дзержинська». Урочисте відкриття відбулося 26 грудня 1986 року. Лінію обслуговувало 7 трамваїв. Відкриття другої черги відбулося із запізненням. На заваді стали грунтові води та складна економічна ситуація у країні. Стару станцію «Дзержинська» демонтували, натомість збудували нову. У 1989 році додалось ще станції «Проспект Металургів» та «Кільцева». У період незалежності будівництво продовжили, не дивлячись на складну економічну ситуацію.  Трамваї курсують на лінії по одному або по два вагони. Була спроба запустити на маршрут трамвай із трьома вагонами, але від неї швидко відмовились. Такий швидкісний трамвай погано маневрував на міській трамвайній лінії. Оплата проїзду здійснюється такими ж жетонами, як і у метрополітені. Жетони продаються у касах на кожній станції.

                                        Гребля КРЕС, Кривий Ріг
 Одним із наймальовничіших та найцікавіших районів Кривого Рога є район КРЕС. Назва місцевості походить від Криворізької районної електростанції. Це був важливий стратегічний об'єкт, адже станція забезпечувала електроенергією місцеві шахти.  Що можна побачити на греблі КРЕС у Кривому Розі Гребля Кресівського водосховища перебуває у відмінному стані. 




Вона оздоблена гранітним каменем, а поряд є пішохідна доріжка. Загальна протяжність греблі близько 300 метрів. На початку греблі видніється біла вежа. Колись вона належала мережі районної електростанції. Також недалеко можна побачити одну цікаву залізобетонну конструкцію. Чесно кажучи, навіть корінні криворожці не скажуть вам про її призначення. Але зараз вона стала своєрідним трампліном для хлопчаків. Варто наголосити, що відпочинок на греблі дуже люблять місцеві жителі. У спекотні дні тут завжди людно, незважаючи на заборону купання. Тут також є рятувальна станція. До речі, на водосховищі є єдиний у Кривому Розі теплохід. Належить він 59-річному  криворожцю на ім'я Сергій. Він захоплюється моделюванням кораблів. На будування цього маленького теплоходу він витратив чотири роки.  На теплоході можна покататися по річці Саксагань. Вартість такого вояжу демократична – 30 гривень з людини. Під час Другої світової війни на греблі КРЕС точилися бої. Добровольчий загін під командуванням генерала Шурупова захопив греблю у 1944 і врятував її від вибуху. На місці цих подій тепер знаходиться пам'ятник. Якщо ви раптом приїдете до Кривого Рогу влітку – обов'язково завітайте на Кресівське водосховище.

                          Страусина ферма Агро-Союз, Майське
 Страусина ферма «Агро-Союз» знаходиться у селі Майське, що у Дніпропетровській області. На сьогоднішній день вона є однією з найбільших ферм подібного роду в Україні й у всій Європі. Історія страусиної ферми «Агро-Союз» Підприємство «Агро-Союз» було організоване у Майському ще у 1996 році. Тут була побудована велика молочна ферма, споруджені нові великі зерносховища, побудований власний аналітичний центр. Спочатку страусів на ферму завезли як хобі. Їх привезли всього 12 особин і сталося це у 2000 році. Вже з 2003 року підприємство починає промислове розведення птахів. У той же час з Південної Африки привозять ще 372 особини.


Пізніше, у 2004 році, організація реєструє власну торгову марку «Жар-птиця», яка здійснює комерційну торгівлю страусиним м'ясом в Україні. Варто відзначити, що у перший рік реалізації прибуток становив від 200 до 400%. Сьогодні ферма має статус племінного заводу з розведення чорних африканських страусів. Зараз на підприємстві налічується близько 2 тисяч голів. Окремо проживають птиці, що відгодовуються на забій. Їх обробляють і упаковують, слідуючи всім нормам стандартів і міжнародним технологіям за допомогою спеціального обладнання і з дотриманням усіх гігієнічних норм. Найціннішим і затребуваним є м'ясо страуса і його шкіра, потім вже йдуть яйця, жир і пір'я. Останні використовують для виготовлення прикрас і декору, а жир – у косметології. До комплексу страусиної ферми входять інкубатори, ферма товарів і ферма для вигодовування молодих птахів. Тут проводять екскурсії як на саму ферму, так і у міні-зоопарк, розташований на цій же території. Крім того, є можливість купити продукцію прямо на фермі.

                                             Алея закоханих
У місті Дніпро по вулиці Столярова є цікава романтичне місце - Алея закоханих. Вона була відкрита в честь святкування 227-го дня народження міста. На алеї споруджена лава довгого очікування, фонтан романтичних побачень «Амур», алея Приємних зустрічей, а також мідний «Рушник», призначений для молодят.


Городяни вважають, що рушник володіє чарами - він здатний примирити люблячу пару і з`єднати їх серця навіки. Романтична алея є найпопулярнішим місцем відпочинку серед закоханих половинок.

                                       Козацька сотня, Петриківка

        Історико-етнографічний комплекс створений в 2013 році в Петриківці . За цей час він встиг прийняти безліч відвідувачів. «Козацька сотня» - ідеальний спосіб підтримки історичної та культурної спадщини Петриківщини 18-19 століть, тому це один з великих центрів народної творчості та різних напрямків ремесел. Що варто побачити і відвідати в «Козацькій сотні» У комплексі добре представлено життя і заняття українців у давнину з різних регіонів України. На території знаходиться музей етнографії та побуту «Гражда», який зібрав різноманітні експонати Придніпров`я: різна кераміка, предмети побуту, сільськогосподарські знаряддя. Сам музей представляє собою копію гуцульської хати-гражди з житловими та господарськими будівлями 18 століття. Серед пропонованих об`єктів також є військове укріплення «Січ», тир для тренування стрільби з старовинного козацького зброї. Цікаво відвідати міні-зоопарк, де можна побачити страусів, павичів, диких качок і кабанів, ослів, овець, кіз і коней. Також варто побувати в манежі для кінного уявлення, на майданчику для пляжного волейболу або погуляти з дитиною на дитячому майданчику.


 Тут можна взяти участь у проведенні різноманітних майстер-класів, особливо з Петриківського розпису, в ігровій програмі «Козацькі забави» або тренувальної стрільби з арбалета, цибулі або рушниці.

                                  Човнова станція у парку Правди

     Яке місце можна назвати в Кривому Розі найромантичнішим? Прогулянка на човні - відмінне рішення. Для цього варто відправитися в парк імені газети «Правда» . Саме ця човнова станція давно вважається своєрідною візитною карткою міста. Це місце досі зберегло дух того часу, коли воно було побудовано - в 60-х роках минулого століття. Так і здається, що зараз до причалу спуститься пара, де молода людина одягнений в широкі штани, а на дівчині буде плаття в горошок з пишною спідницею. Уявіть собі, що в той час можна було покататися на човні всього за 30 копійок! У наші дні цей причал, з усіма його будівлями, які дуже ретельно відреставрували і зберегли всі їх особливості до найдрібніших елементів, продовжує працювати. 


Тут в літній час можна як і раніше орендувати човен або катамаран. Човнова станція у парку імені газети «Правда» є одним з традиційних місць, яке відвідують молодята після реєстрації шлюбу.

Комментариев нет:

Отправить комментарий